top podstrona

Aktualności

7 maja uruchomiony został Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Sportowej przy ulicy Piłsudskiego.

➡Rejestracji na szczepienie można dokonać:
1. Pod szpitalnym numerem 32 325 52 56 od poniedziałku do czwartku między 7.00 a 15.00 i w piątek od 7.00 do 13.00
2. Przez całodobową bezpłatną infolinię 989
3. Poprzez e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl
4. SMS-em wysłanym pod nr tel. 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
Uwaga‼ Nie ma możliwości zaszczepienia się bez skierowania potwierdzonego przez system

W trosce o sprawne działanie Punktu Szczepień i minimalizację ewentualnych opóźnień, które sprzyjają gromadzeniu się większej liczby osób, w imieniu personelu medycznego prosimy o:
➡ zgłaszanie się 5 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia w celu wypełnienia kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego
➡ ubiór pozwalający na łatwy dostęp do ramienia

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez u osób powyżej 6 roku życia wykonywane są testy antygenowe w kierunku zakażenia SARS CoV-2.

To jedno z badań wykorzystywanych w diagnostyce koronawirusa uznanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Badanie można wykonać o pełnych godzinach przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Koszt testu wynosi 115 zł.
Materiał pobierany jest w oznaczonym punkcie wymazowym obok Izby Przyjęć przez wykwalifikowany personel medyczny i z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Odbiór wyników odbywa się w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej przez cały tydzień.
Przy zgłoszeniach grup powyżej 50 osób istnieje możliwość wykonania testów przez zespół wyjazdowy w siedzibie klienta, o ile znajduje się w obrębie 20 kilometrów od szpitala.

Szczepienia osób z chorobami przewlekłymi

(osoby urodzone po 1942r. z następującymi stanami zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19):

a) pacjenci dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek - rejestracja w swojej stacji dializ lub jeśli są hospitalizowani – w szpitalu,

b) pacjenci poddawani przewlekłej wentylacji mechanicznej,

c) pacjenci z chorobą nowotworową, u których po dniu 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,

d) osoby, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową, a nie rozpoczęto leczenia,

e) pacjenci po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzi się leczenie immunosupresyjne,

f) oczekujące na przeszczepienie w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 1 lipca 2005r o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.

pkt b – f: Rejestracja rozpoczyna się 10.03.2021*

*Niestety pula terminów przeznaczona na ten cel została wyczerpana. W związku z tym prosimy o kontakt z infolinią pod numerem 989.

Rozpoczęcie szczepień dla tej grupy przewiduje się na 22.03.2021.

Dla większości pacjentów skierowania na szczepienie zostały wygenerowane automatycznie. Jednakże niektóre osoby zakwalifikowane do grupy 1b nie będą miały automatycznie wystawionych e-skierowań. W takich przypadkach skierowanie na szczepienie może wystawić lekarz prowadzący (np. onkolog) lub lekarz POZ.

W niektórych przypadkach zalecana będzie konsultacja z lekarzem prowadzącym – czy na pewno kwalifikują się na szczepienie i w jakim terminie.)

Szczegółowe informacje dla osób przewlekle chorych udostępnione są na stronie gov.pl/szczepimysie.

Rocznik 1952

Rejestracja odbędzie się w dniach 11.03 - 13.03 przy użyciu trzech kanałów:

• Infolinia 989

• Sms o treści „SzczepimySię” na numer 664 908 556 lub 880 333 333

•E-rejestracja na portalu pacjent.gov.pl

(Aby zgłosić chęć szczepienia nie trzeba czekać na termin rejestracji swojej grupy, a można zrobić to już teraz. Pracownicy infolinii zadzwonią do Ciebie jak tylko pojawią się wolne terminy szczepień. W dniu rozpoczęcia rejestracji grupy do której jesteś zakwalifikowany, w e-rejestracji będziesz mógł wybrać i zapisać się na konkretny termin szczepienia.

* Nie będzie możliwa rejestracja bezpośrednio w naszym Punkcie Szczepień.

Rocznik 1952 – 1954

Rejestracja trzema ww. kanałami rejestracji w dniach 18.03 - 20.03.2021

Rocznik 1952 – 1956

Rejestracja trzema ww. kanałami rejestracji w dniach 22.03 - 24.03.2021

Wznowienie rejestracji grupy 70+

Rejestracja trzema ww. kanałami rejestracji w dniach 25.03 - 27.03

W związku z dynamicznym rozwojem Narodowego Programu Szczepień publikowane tutaj informację mogą ulegać szybkim zmianom. Prosimy o wyrozumiałość i w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z całodobową infolinią dedykowaną szczepieniom przeciwko COVID-19 pod numerem 989
Będziemy informować o rozpoczęciu rejestracji dla kolejnych grup.

By się chronić przed zakażeniem, oprócz zasady DDM (Dystans, Dezynfekcja, Maseczka), możemy teraz skorzystać z nowego narzędzia. STOP COVID to aplikacja, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. „Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych.
Więcej informacji na ten temat: https://www.gov.pl/web/protegosafe

banner Facebook

ulotka elektroniczna 1
Zobacz więcej ostatnich aktualności...