top podstrona

SZYBKI KONTAKT

Aktualności

W związku z modernizacją Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Oddziału Neonatologicznego przypominamy, że pacjentki poniżej 37 tygodnia ciąży, którym zagraża poród przedwczesny proszone są o kierowanie się do innych placówek, m.in.: Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – Ligocie, Szpitala Powiatowego w Pszczynie, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu, Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach, Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu lub Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej .
W przypadku zgłoszenia się do naszego szpitala pacjentki z powodu przedwczesnego porodu nagłego, gdy nie ma czasu na dojazd do innego szpitala, matka i noworodek są zaopatrywane przez nasz zespół i otrzymują profesjonalną pomoc.
Pozostałe pacjentki, także zakwalifikowane do planowych cięć cesarskich, przyjmowane są do naszego szpitala bez ograniczeń. I tak w czerwcu z Megrezie odbyło się 108 porodów, w tym 20 zaplanowanych cięć cesarskich i w efekcie powitaliśmy na świecie 110 maluchów. W lipcu porodów mieliśmy 120, w tym 27 cesarskich cięć i 122 nowo narodzone dzieci.

Okres ciąży i porodu dla organizmu przyszłej mamy jest bardzo wymagający. W tym szczególnym okresie zwiększa się zapotrzebowanie na wartościowe składniki odżywcze, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka i zdrowia mamy. Przyszła mama ma również zachcianki kulinarne i nie potrafi sobie odmówić słodyczy lub innych przekąsek między posiłkami, które w konsekwencji dodają ciążowych kilogramów. Aby ułatwić kobietom powrót do formy w okresie połogu, Szpital Megrez w Tychach przygotował bezpłatne badania składu ciała wraz z konsultacją dietetyczną dla przyszłych mam, które od 1 sierpnia będą rodzić w placówce.

belly 3186730 1920

Od lipca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez działa Poradnia Rehabilitacyjna w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Porad udziela lek. Bożena Łącka, specjalista rehabilitacji medycznej, konsultant Oddziału Neurologicznego. Na wizytę u doktor Łąckiej można się umówić po numerem telefonu 32 325 53 55. Czas oczekiwania jest krótki, ale trzeba pamiętać, że przy zapisach wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza rodzinnego albo specjalisty.

crutches 538883 1920

image1

W ostatnich dniach w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach zakończyła się teoretyczna część kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego w położnictwie i ginekologii dla położnych. Kurs organizowany i finansowany jest przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, a wykłady, dzięki przychylności Zarządu tyskiego szpitala, obywały się w sali przyszpitalnej Szkoły Rodzenia. Wśród uczestników kursu są także położne zatrudnione w Szpitalu Megrez.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach w niedzielę 16 czerwca już po raz kolejny uczestniczył w akcji „Dzień Zdrowia”. Uczestnicy mogli bezpłatnie skorzystać z badań i konsultacji medycznych oraz zdobyć wiedzę na temat zdrowia i dobrego samopoczucia. Wydarzenie, pomimo deszczowej aury, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Tychów. Wykonano m.in. ponad 100 testów na obecność przeciwciał anty-HCV oraz przeprowadzono niemal 50 analiz składu ciała wraz z poradami dietetycznymi.
Coroczne święto „Dzień Zdrowia” to wyjątkowe wydarzenie organizowane już od kilku lat przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy we współpracy m.in. z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Megrez w Tychach. Akcja skierowana jest do mieszkańców Tychów, którzy chcą sprawdzić stan swojego zdrowia, zasięgnąć porad medycznych i dietetycznych. Co roku z dużym zaangażowaniem i przyjemnością uczestniczymy w miejskim „Dniu Zdrowia”. Chcemy zwrócić uwagę na profilaktykę zdrowotną wśród tyszan i umożliwić im spotkanie z naszymi specjalistami poza murami placówki. Corocznie staramy się przygotować dla nich takie badania i konsultacje, które są istotne dla ich zdrowia – podsumowuje Mariola Szulc, Prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach.

Zobacz więcej ostatnich aktualności...