top podstrona

SZYBKI KONTAKT

DSC 1097

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez uprzejmie informuje, że od 20 marca br. ulegają wydłużeniu godziny pobierania materiału do badań laboratoryjnych.

Pobrania wykonywane będą przez cały tydzień według następującego harmonogramu:

DSC 1100

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez uprzejmie informuje, że od 1 lutego br. ulegają zmianie godziny pobierania materiału do badań laboratoryjnych.

Badania wykonywane będą przez cały tydzień według następującego harmonogramu:

megrez tychy 28 01 2019 foto radoslaw kazmierczak 2720

Zmodernizowany Zakład Diagnostyki Obrazowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym został oficjalnie otwarty po ośmiomiesięcznym remoncie. W nowych pracowniach zbudowanych w pomieszczeniach dawnej kuchni stoją już wszystkie urządzenia medyczne, czyli rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, densytometr, mammograf, RTG kostno-płucny, przenośny aparat RTG oraz nowoczesny ultrasonograf.
W pierwszej kolejności z usług nowego ZDO skorzystają pacjenci szpitala, którzy nie będą już musieli być przewożeni na badania do innych ośrodków. Szpital przystąpił też do konkursu ofert na tak zwane ambulatoryjne świadczenia diagnostyczne kosztochłonne. Jeśli uzyskamy finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, możliwe będzie wykonywanie badań nie tylko komercyjnie, ale również bezpłatnie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.
Mariola Szulc, Prezes Megrez Sp. z o.o.: Do modernizacji Zakładu Diagnostyki Obrazowej przymierzaliśmy się od dawna wiedząc, że to jedna z tych inwestycji, które będą służyć wszystkim pacjentom naszego szpitala, tak jak wcześniej modernizacja szpitalnego laboratorium czy Izby Przyjęć. Ale to wielkie przedsięwzięcie i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez nie byłby w stanie samodzielnie go sfinansować. Nowoczesne pomieszczenia i wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny, którym nasz zakład dysponuje od niedawna, to efekt finansowej pomocy miasta Tychy i Województwa Śląskiego. Dzięki niej możemy podnosić jakość leczenia pacjentów i dać personelowi medycznemu nowe instrumenty do walki o zdrowie i życie swoich podopiecznych. Dzięki niej nasi pacjenci zyskają lepszy dostęp do wysokospecjalistycznych badań, które ułatwią postawienie trafnej diagnozy i skuteczne leczenie. Co ważne, nie będą musieli już jeździć na badania do innych ośrodków. Mam też nadzieję, że jako drugi na terenie miasta ośrodek diagnostyczny przyczynimy się w perspektywie czasu do zwiększenia dostępności tyszan i okolicznych mieszkańców do badań obrazowych.
Dzięki nowemu ZDO nasz personel zyska nowe umiejętności, podniesie kwalifikacje. To będzie dodatkowa korzyść zarówno dla nich, jak i dla szpitala, który chce zatrudniać jak najlepszych fachowców.
Szpital wojewódzki zmienia się, dostosowuje do zmieniającej się nieustannie rzeczywistości, co przy obecnym postępie medycyny i standardów leczenia jest „być albo nie być” dla takich placówek, jak nasza. Dlatego dziękuję naszym darczyńcom - miastu i samorządowi województwa – za tę wielką szansę rozwoju. Będziemy starali się wykorzystać ją najlepiej, jak to możliwe.

Zakład Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez ma od niedawna na wyposażeniu nowy, wysokiej klasy aparat USG, który charakteryzuje się wysoką jakością obrazu. Badanie nim pozwala na bardzo dokładne uwidocznienie struktury narządów wewnętrznych, m.in.: wątroby, śledziony, trzustki, nerek, pęcherza moczowego, aorty oraz jelit. Wykonuje je m.in. lek. Barbara Giżycka, specjalistka radiologii i diagnostyki obrazowej, miłośniczka ultasonografii, uczestniczka wielu szkoleń z zakresu ultrasonografii w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych.
- Ultrasonografia jest stale rozwijającą się świetną, bezpieczną metodą diagnostyczną nie obciążającą pacjentów promieniowaniem, a nowe aparaty tj. ten zakupiony dla Zakładu Diagnostyki Szpitala Megrez pozwalają na bardzo dokładną ocenę narządów, która dotychczas była zarezerwowana dla takich badań jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny – informuje B. Giżycka.

USG 2

indeks

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę 27 raz. Póki co jednak do szpitali, także Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez, płynie sprzęt kupiony za środki zebrane w 2018 roku. Przypomnijmy, że podczas 26 finału Orkiestra zagrała „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
- Na Oddział Neonatologiczny trafi sporo nowego sprzętu medycznego. Otrzymaliśmy już urządzenie do screeningowego badania słuchu, a ostatnio, tuż przed świętami także bilirubinometry i lampy do fotorerapii – wylicza Mariola Szulc, prezes Megrez Sp. z o.o., spółki zarządzającej szpitalem -To nie koniec. Czekamy na aparat USG, stanowiska do resuscytacji, inkubatory zamknięte, kardiomonitory, pulsoksymetry, wagi elektroniczne i ciepłe gniazdko do utrzymania optymalnej temperatury u maluchów, które wymagają takiej pomocy.

Zobacz więcej ostatnich aktualności...