top podstrona

SZYBKI KONTAKT

Aktualności

Zakład Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez ma od niedawna na wyposażeniu nowy, wysokiej klasy aparat USG, który charakteryzuje się wysoką jakością obrazu. Badanie nim pozwala na bardzo dokładne uwidocznienie struktury narządów wewnętrznych, m.in.: wątroby, śledziony, trzustki, nerek, pęcherza moczowego, aorty oraz jelit. Wykonuje je m.in. lek. Barbara Giżycka, specjalistka radiologii i diagnostyki obrazowej, miłośniczka ultasonografii, uczestniczka wielu szkoleń z zakresu ultrasonografii w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych.
- Ultrasonografia jest stale rozwijającą się świetną, bezpieczną metodą diagnostyczną nie obciążającą pacjentów promieniowaniem, a nowe aparaty tj. ten zakupiony dla Zakładu Diagnostyki Szpitala Megrez pozwalają na bardzo dokładną ocenę narządów, która dotychczas była zarezerwowana dla takich badań jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny – informuje B. Giżycka.

USG 2

indeks

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę 27 raz. Póki co jednak do szpitali, także Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez, płynie sprzęt kupiony za środki zebrane w 2018 roku. Przypomnijmy, że podczas 26 finału Orkiestra zagrała „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
- Na Oddział Neonatologiczny trafi sporo nowego sprzętu medycznego. Otrzymaliśmy już urządzenie do screeningowego badania słuchu, a ostatnio, tuż przed świętami także bilirubinometry i lampy do fotorerapii – wylicza Mariola Szulc, prezes Megrez Sp. z o.o., spółki zarządzającej szpitalem -To nie koniec. Czekamy na aparat USG, stanowiska do resuscytacji, inkubatory zamknięte, kardiomonitory, pulsoksymetry, wagi elektroniczne i ciepłe gniazdko do utrzymania optymalnej temperatury u maluchów, które wymagają takiej pomocy.

RAPORT Z KONSULTACJI SPOŁECZNYCH W ZAKRESIE TERMOMODERNIZACJI

Wraz z poprawą efektywności energetycznej budynków bloku leczniczego, bloku łóżkowego w kompleksie budynków WSS przy ul. Edukacji 102 w Tychach

-RAPORT-

W okresie od 20 listopada do 15 grudnia 2018 r. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez realizuje projekt dotyczący objawów, skutków i sposobów leczenia depresji. W ramach projektu odbędą się zajęcia dla uczniów i nauczycieli szkół średnich w Tychach.
Projekt jest realizacją zadania pt. „Działania edukacyjno-informacyjne w zakresie promocji zdrowia psychicznego i zapobiegania zaburzeniom psychicznym oraz szkolenia w zakresie promocji zdrowia psychicznego.”, na które Urząd Miasta w Tychach ogłosił w październiku br konkurs ofert.

W ostatnich dniach tyskie Hospicjum im. św. Kaliksta I świętowało jubileusz ćwierćwiecza istnienia. Podczas uroczystych obchodów osoby zaangażowane przez lata w pracę na rzecz hospicjum otrzymały podziękowania za swój wkład w jego działalność i pomoc niesioną chorym i ich rodzinom. W ich gronie znalazły się dwie pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez: Wiesława Sieczka i Jolanta Koczaja.

Zobacz więcej ostatnich aktualności...