Ważne informacje dla pacjentów zakażonych COVID 19

↑↑↑ KLIKNIJ ↑↑↑

--------------------------------------------

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta
Dzisiaj, 17 września 2019 r. po raz pierwszy w historii, obchodzony jest Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta (World Patient Safety Day). Święto to ustanowiła Światowa Organizacja Zdrowia w maju tego roku, aby zwrócić uwagę na zagadnienia związane z jakością leczenia i poprawą bezpieczeństwa pacjentów podczas opieki medycznej w szpitalach, przychodniach i innych placówkach dbających o zdrowie i kondycję pacjentów.
Troska o pacjentów, jakość świadczonych usług medycznych oraz poprawa bezpieczeństwa diagnostyki i leczenia są niezwykle istotne w działalności placówek medycznych. Bezpieczeństwo pacjentów podczas leczenia jest priorytetem, a zagadnienia z nim związane monitorowane są przez Światową Organizację Zdrowia. Liczne badania na temat bezpieczeństwa opieki zdrowotnej na całym świecie wskazują, że w wyniku korzystania z usług zdrowotnych, poszkodowanych jest 10%-12% pacjentów, a 15% kosztów opieki szpitalnej wydatkowanych jest na pokrycie tych szkód. W wielu przypadkach, zdarzenia niepożądane do których dochodzi można zakwalifikować jako "możliwe do uniknięcia". W Polsce zagadnieniami w zakresie działań zmierzających do poprawy jakości usług medycznych zajmuje się Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, działające jako jednostka Ministerstwa Zdrowia.
Światowa Organizacja Zdrowia, ustanawiając Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta chce zwrócić uwagę na globalny problem i zamierza dążyć do wyższej jakości leczenia i poprawy bezpieczeństwa pacjentów na całym świecie. Więcej informacji na temat święta można znaleźć na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia: https://www.who.int/campaigns/world-patient-safety-day/2019

Światowy Dzien Bezpieczenstwa Pacjenta