Ważne informacje dla pacjentów zakażonych COVID 19

information 1481584 1280

↑↑↑ KLIKNIJ ↑↑↑

--------------------------------------------

W związku z modernizacją Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Oddziału Neonatologicznego przypominamy, że pacjentki poniżej 37 tygodnia ciąży, którym zagraża poród przedwczesny proszone są o kierowanie się do innych placówek, m.in.: Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – Ligocie, Szpitala Powiatowego w Pszczynie, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu, Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach, Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu lub Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej .
W przypadku zgłoszenia się do naszego szpitala pacjentki z powodu przedwczesnego porodu nagłego, gdy nie ma czasu na dojazd do innego szpitala, matka i noworodek są zaopatrywane przez nasz zespół i otrzymują profesjonalną pomoc.
Pozostałe pacjentki, także zakwalifikowane do planowych cięć cesarskich, przyjmowane są do naszego szpitala bez ograniczeń. I tak w czerwcu z Megrezie odbyło się 108 porodów, w tym 20 zaplanowanych cięć cesarskich i w efekcie powitaliśmy na świecie 110 maluchów. W lipcu porodów mieliśmy 120, w tym 27 cesarskich cięć i 122 nowo narodzone dzieci.