17 czerwca podczas Dnia Zdrowia, który odbędzie się  na Rynku w godzinach 14.00-18.00 na stoisku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji.

- Jesteśmy największą placówką medyczną w Tychach i na miejskim Dniu Zdrowia nie może nas zabraknąć – mówi Mariola Szulc, prezes WSS Megrez – Ze względu na duże zainteresowanie chcemy przedstawić ofertę naszej Przyszpitalnej Szkoły Rodzenia łącznie z gimnastyką dla przyszłych mam. Do dyspozycji odwiedzających będą położne wyposażone w materiały szkoleniowe, w tym symulator ciąży, maty do ćwiczeń oraz kardiotokograf do badania tętna płodu. Panie, które zamierzają rodzić w naszym szpitalu będą się mogły dowiedzieć także, jak wygląda pobyt na trakcie Porodowym i  Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Na stoisku Megrezu można będzie również zmierzyć sobie poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze, skorzystać z porad naszej szpitalnej dietetyczki, wykonać analizę składu ciała. Przedstawimy też ofertę diagnostyczną naszego laboratorium, zwłaszcza wykonywane u nas badania w kierunku zakażenia bakterią wywołującą boreliozę. Zapraszamy do nas.

Szpital przygotował również konkurs, w którym wśród uczestników rozlosowanych zostanie 15 pakietów badań podstawowych, zawierających zestaw najbardziej podstawowych badań, które warto wykonywać kontrolnie co jakiś czas oraz dodatkowo oznaczenie witaminy D.