To już drugie takie łóżko, które trafiło na szpitalny oddział w ciągu niespełna półtora roku. Pierwsze pojawiło się na trakcie porodowym w grudniu 2016 roku. Natomiast początek współpracy szpitala wojewódzkiego ze stowarzyszeniem sięga II połowy lat 90-ych. W czasie tych ponad 20 lat dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Ochrony Zdrowia Pracowników KWK „Piast” tyski szpital zyskał wiele sprzętu medycznego m.in. dla rehabilitacji, ortopedii, chirurgii, kardiologii i interny. Dwukrotne wsparcie oddziału położniczego – jak wyjaśniał prezes stowarzyszenia Eugeniusz Lofek – wynika z potrzeb członków stowarzyszenia.
- Kupujemy sprzęt, z którego korzystają nasi członkowie – mówi prezes Lofek – Mamy młodą załogę, ludzi, którzy myślą o zakładaniu rodzin. Nasi starsi członkowie, z kolei, mają dorastające lub dorosłe córki. Ten sprzęt jest inwestycją w przyszłość i cieszę się, że korzystają z niego nie tylko pracownicy kopalni Piast-Ziemowit, ale wszyscy mieszkańcy regionu, którzy wybierają szpital Megrez jako miejsce narodzin swojego dziecka. Cieszę się również, że te łóżka ułatwiają pracę lekarzom i położnym, bo współpraca ze szpitalem od lat dobrze się układa.
Wiceprezes Jarosław Madowicz złożył w imieniu zarządu spółki Megrez podziękowania za otrzymany sprzęt i za wszystkie dotychczasowe lata współpracy. Zadowolenia nie krył również personel oddziału, który może od tej chwili korzystać z łóżka przy przyjmowaniu porodów.