Wolontariuszki Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości” 12 grudnia odwiedziły pacjentki na Oddziale Ginekologiczno – Położniczym z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej w ramach corocznej akcji „Święty Mikołaj".

Akcja skierowana jest do pacjentek przebywających na oddziałach ginekologii onkologicznej. Wolontariuszki Kwiatu Kobiecości w całej Polsce odwiedzają kobiety przebywające w szpitalach na oddziałach ginekologii onkologicznej, wręczając im drobne upominki kosmetyczne ufundowane przez partnerów akcji. Celem jest przede wszystkim udzielenie wsparcia, dodanie otuchy.  W Wojewódzkim  Szpitalu Specjalistycznym Megrez Sp. z o. o. „kwiatowy” Mikołaj odbył się już po raz trzeci.

- „Święty Mikołaj” odbywa się co roku. - mówi Ida Karpińska, prezes stowarzyszenia  „Kwiat Kobiecości”-  Celem naszych odwiedzin jest udzielenie wsparcia i życzliwa rozmowa z kobietami. Jestem przekonana, że Akcja Święty Mikołaj może przynieść wiele radości Pacjentkom, a nam wspólne działania przyniosą wymierne korzyści.

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości jest inicjatywą Idy Karpińskiej i kobiet, które tak jak ona walczyły i wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Organizacja stawia przede wszystkim na profilaktykę, dostęp do informacji, edukację i zmianę świadomości w podejściu do zdrowia.