Pożegnaliśmy dzisiaj grupę stażystów, którzy przez 13 ostatnich miesięcy odbywali staż podyplomowy w naszym szpitalu. Pod opieką lekarek – koordynatorek stażów: dr Joanny Straszeckiej, lek med. Katarzyny Pacwy – Bracik i lek. med. Anny Małeckiej młodzi adepci sztuki lekarskiej przeszli cykl kształcenia na oddziałach: chorób wewnętrznych, pediatrycznym, neonatologicznym, ginekologiczno-położniczym, anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, psychiatrii, szpitalnym oddziale ratunkowym i w poradni medycyny rodzinnej. Odbyli ponadto szkolenie z zakresu orzecznictwa lekarskiego, bioetyki, prawa medycznego, krwiodawstwa i krwiolecznictwa, profilaktyki zakażeń HIV i leczenia AIDS oraz kurs ratownictwa medycznego. Celem obowiązkowego stażu podyplomowego jest pogłębienie uzyskanej w czasie studiów wiedzy teoretycznej i praktyczna nauka udzielania świadczeń zdrowotnych. Staż jest również warunkiem uzyskania czynnego prawa wykonywania zawodu przyznawanego przez Izbę Lekarską.

Teraz przed młodymi lekarzami wybór specjalizacji. „Staje Pani/Pan przed kolejnym etapem rozwoju zawodowego. Miło nam jeśli wiąże się on z naszą placówką. Jeśli swoje dalsze losy związała Pani/ Pan z innym szpitalem, życzymy, aby  wiedza i doświadczenie nabyte podczas stażu podyplomowego procentowały na przyszłość. Życzymy serdecznie, by zawód lekarza był nieustającym źródłem satysfakcji i spełnienia, zaś nasz wkład w karierę wystawiał zarówno Panu, jak i nam jak najlepsze świadectwo.” – napisali w liście gratulacyjnym do stażystów prezes Mariola Szulc i wiceprezes Jarosław Madowicz.

A już od początku października szkolić się zaczęła kolejna grupa absolwentów studiów medycznych.