Dr Andrzej Morawski do 1980 r. pracował w Klinice Ginekologii Onkologicznej Instytutu Onkologii w Warszawie, kolejne dwa lata spędził w szpitalu uniwersyteckim w Bengazi w Libii. W 1982 r. wyjechał do Niemiec. Najpierw pracował na Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem, w 1986 r. objął stanowisko ordynatora w Klinice Ginekologii Uniwersytetu w Saarlandzie. Od lat 90. prowadzi szkolenia z laparoskopii. Od 1996 r. kierował kolejno klinikami ginekologicznymi w Poczdamie, Berlinie i Eisenhüttenstadt. Po przejściu na emeryturę wrócił do Polski. Obecnie prowadzi kursy i szkolenia dla lekarzy w trudnych technikach laparoskopowych.

- Operacje laparoskopowe są mniej inwazyjne, bezpieczniejsze, za to bardziej dokładne – wyjaśnia prof. Sodowski – Krócej trwa też rekonwalescencja po tych zabiegach, pacjentki przebywają na oddziale zwykle 2 dni po operacji, dlatego oczekują, że będziemy je leczyć takimi nowoczesnymi metodami. Dzisiaj następuje szybki rozwój technik laparoskopowych jako ważnego kierunku postępu medycyny. To także przyszłość naszego szpitala, jeśli chodzi o zabiegi operacyjne.

Operacje wykonywane są na użyczonym, najnowocześniejszym sprzęcie (który w przyszłości miałby się znaleźć na wyposażeniu szpitala) w obecności lekarzy oddziału, którzy wykorzystują obecność dr. Morawskiego do podnoszenia kwalifikacji.

na bloku