| |

(32) 325 51 48, 887 277 811

Witamy na stronie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach

Niesiemy pomoc w naszym szpitalu zawsze kierując się potrzebami pacjentów i ich rodzin.

Robimy wszystko, by zapewnić najlepszą opiekę w bezpiecznym środowisku, w atmosferze współczucia i zrozumienia

Kariera
Poszukujemy pracowników !

Szkoła Rodzenia - Od brzuszka do maluszka

bocianczerwony

 Wejdź i sprawdź!

Dr Andrzej Morawski do 1980 r. pracował w Klinice Ginekologii Onkologicznej Instytutu Onkologii w Warszawie, kolejne dwa lata spędził w szpitalu uniwersyteckim w Bengazi w Libii. W 1982 r. wyjechał do Niemiec. Najpierw pracował na Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem, w 1986 r. objął stanowisko ordynatora w Klinice Ginekologii Uniwersytetu w Saarlandzie. Od lat 90. prowadzi szkolenia z laparoskopii. Od 1996 r. kierował kolejno klinikami ginekologicznymi w Poczdamie, Berlinie i Eisenhüttenstadt. Po przejściu na emeryturę wrócił do Polski. Obecnie prowadzi kursy i szkolenia dla lekarzy w trudnych technikach laparoskopowych.

- Operacje laparoskopowe są mniej inwazyjne, bezpieczniejsze, za to bardziej dokładne – wyjaśnia prof. Sodowski – Krócej trwa też rekonwalescencja po tych zabiegach, pacjentki przebywają na oddziale zwykle 2 dni po operacji, dlatego oczekują, że będziemy je leczyć takimi nowoczesnymi metodami. Dzisiaj następuje szybki rozwój technik laparoskopowych jako ważnego kierunku postępu medycyny. To także przyszłość naszego szpitala, jeśli chodzi o zabiegi operacyjne.

Operacje wykonywane są na użyczonym, najnowocześniejszym sprzęcie (który w przyszłości miałby się znaleźć na wyposażeniu szpitala) w obecności lekarzy oddziału, którzy wykorzystują obecność dr. Morawskiego do podnoszenia kwalifikacji.

 DSC 0456
 na bloku
 
wszelkie prawa zastrzeżone
MEGREZ. 2016 | Mapa strony
projekt i wykonanie strony internetowej:
group4 - strony internetowe