Już za kilka dni naszych pacjentów transportować będzie nowy szpitalny ambulans. Samochód wyposażony jest m.in. w krzesełko kardiologiczne dla chorych, którzy nie mogą być przewożeni w pozycji leżącej, ogrzewanie, klimatyzację i oświetlenie z regulacją, automatycznie wysuwany stopień do wsiadania, nawigację pokładową, czujniki parkowania, asystenta ruszania pod górę i oszczędny w zużyciu paliwa silnik diesla. Nowy nabytek szpitala spełnia międzynarodową normę PL EN 1789 konstrukcji, osiągów i wyposażenia dla ambulansów drogowych stosowanych do transportu i sprawowania opieki nad pacjentami.