Współpraca szpitala z Fundacją Nutricia nawiązana została już w ubiegłym roku, dzięki czemu Megrez otrzymał grant edukacyjny na sfinansowanie szkolenia laktacyjnego dla położnych, pielęgniarek i lekarzy, którzy w ramach swoich obowiązków zawodowych sprawują opiekę nad kobietą podczas ciąży, porodu, połogu. Fotel do kangurowania (a do końca roku do szpitala trafi jeszcze jeden) jest kolejną odsłoną współpracy z fundacją.

Mebel z równym powodzeniem może służyć również świeżo upieczonym tatusiom, którzy także mogą i powinni kangurować swoje pociechy.

- Kangurowanie pozwala budować ojcu więź z dzieckiem, umożliwia kolonizację organizmu dziecka jego fizjologiczną florą bakteryjną– mówi Iwona Banaś, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Neonatologicznego – A mama może w tym czasie odpocząć albo mieć chwilę tylko dla siebie.

Przepastny fotel obity miękką skórą, na którym można się bujać, leżeć, obracać i wyciągnąć wygodnie nogi na podnóżku wygląda na bardzo komfortowy. – I jest taki – zapewnia jedna z mam, która korzysta z niego odkąd tylko pojawił się na Oddziale Neonatologicznym. – Nie ma porównania z krzesełkami, które wcześniej miałyśmy do dyspozycji.

fotel